Blog Yazarları için 9 Eşsiz İpucu!

Düzenli ve devamlı blog yazmak kendinizi daha iyi hissetmenize ve olayları farklı boyutlarla düşünmenize sebep olur.Yorumlama gücünüz gelişir olaylara farklı açılardan bakmayı öğrenirsiniz.Eğer bu işi gerçekten sever ve bu konuda inatçı davranırsanız zaman içinde blog yazma kabiliyetinizin nasıl geliştiği hakkında şaşkınlığa düşebilirsiniz.Eğer bunlar bana yetmez kendimi ve blogumu daha çok geliştirmem lazım diyenlerdenseniz yapmanız gereken bazı şeyler olabilir.Bu yazımda başarılı bir blogger olmak için kulak asmamız gereken 15 ipucunu paylaşacağım.

1- İçerik üretme konusunda tutarlı olun!

Şüphesiz makale sayısı ve sıklığı bir blogun gelişmesindeki en önemli faktörlerdendir.Takipçi ve okuyucu için bir yayınlama programı oluşturabilir ve günü gününe bu programa uyarak yazılarınızı disiplinli bir şekilde okuyucuya ulaştırabilirsiniz.

2-Anahtar kelime belirleyin!

Çoğu blog yazarının en büyük sıkıntısı olabileceğini düşündüğüm bir sorun Konu bulamamak! bu sorunu  yazı yazmaya başlamadan önce kendinize ilgi duyduğunuz bir konuda anahtar kelime seçerek aşabilirsiniz.Bu yolla hem yazılarınızı konu dışına taşmasını engelleyecek hemde kendinizi amaçsızca yazmaktan alıkoyacaksınız.

3-Zorlayıcı içerikler üretin!

Eğer internette ön planda olmak ve takip edilmek istiyorsanız yapmanız gereken şey sıradışı içerik üretmek  çünkü bu gerçekten kendinize has bir takipçi kitlenizin oluşmasını sağlayacak başlıca etmendir.Yazdığınız yazıların kendi düşüncenizi en saf şekilde yansıtın!

4-Baştan çıkarıcı başlıklar!

Gerçekten iyi bir başlık blog etkileşimini büyük bir ölçüde arttıracaktır.Bu başlıklar aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır.

1-Duyguların ön planda olduğu

2-Sayısal veriler içeren

3-İnsanları merak içerisine düşürecek

5-Okuyucu kitlenizi tanıyın!

Okuyucu ne ister? Onları nasıl mutlu edebilirim? soruları blog yazmaya başlanmadan cevaplanmalı kusursuz içerikler bu sorulara göre şekillenmelidir.Bu soruları sizde kendinize göre çoğaltabilirsiniz.Yazar aynı zamanda empati kurmayı başarabilmelidir.Kitleninizin kendini okumak zorunda olduğunu düşündüğü yazılar sizi adım adım ileriye taşıyacaktır.

6-Alıntılamaktan çekinmeyin!

Sizinle aynı türde içerik üreten başarılı içerik üreticilerinin sözlerinizde kaynak olarak belirtmek şartıyla yer verin.

7-Misafir olarak başka sitelere yazılar gönderin!

Sitenizi ön sıralara  taşımak için bir diğer yol ise misafir yazarlıktır.Bu sayede hem sitenizi tanıtma fırsatı elde eder hemde başka insanlara sizi okuma fırsatı sunarsınız.Benim tavsiyem eğer yazılarınıza güveniyorsanız bunu sürekli tekrar edin faydasını göreceksiniz.

8-Sosyal medyada yazılarınız paylaşın!

Bu içeriklerinizi daha fazla insanın görmesinin en etkili yollarından biridir.Düzenli olarak bunu yapmanız sitenizin hitini gözle görülür bir şekide arttıracaktır.

9-Blog tasarımınız okuyucu dostu olsun!

Okunması güç bloglar her ne kadar eşsiz bilgiler içerse de hiç bir zaman hak ettiği ilgiyi görmeyecektir.Bu nedenle blogunuzun mobil cihazlarlave web tarayıcılarla  uyumlu olmasına dikkat edin.

 

 

Hadi Yorumla